Wiosenne wakacje w Glapkach

Z ogromną radością ogłaszamy, że Glapki działają i zaczną sezon od 25 maja a zakończą 30 września 2020 roku. W naszych wiosennych i jesiennych propozycjach są jeszcze wolne miejsca, serdecznie wiec zapraszamy do rezerwacji. 

 

PROPOZYCJA JEDNODNIOWYCH ZAJĘĆ DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI

 
POWITANIE WIOSNY - WIOSENNE PORZĄDKI. ZABAWA I NAUKA W GOSPODARSTWIE AGROTURYSTYCZNYM
TERMINY OD 15 DO 31 MARCA
 
Tym razem dowiemy się co trzeba zrobić żeby przyszła wiosna, jak to jest z tymi porządkami, czy zwierzęta też  je lubią ? Zapraszamy Was do wiejskiego gospodarstwa w, któryna lekcje o ekologicznych porządkach na wiosnę. Kiedy takie zrobicie Pani Wiosna zawita do nas w pełni. Możecie być tego pewni.

Program zajęć 1, 5 godziny zegarowej.

Dla kogo: zajęcia są przeznaczone dla grup przedszkolnych, zerówek i klas nauczania początkowego.

Co dają: przygodę, zabawę i wiedzę o ekologii na wsi oraz kontakt ze zwierzętami .

Co robimy: podczas jednych zajęć dzieci  poznają zasady segregacji śmieci w formie zabawy, nauczą się piosenki i zabawy ruchowej, rozwiążą zadania związane z ekologią i przygotują coś fajnego z rzeczy, które miały już skończyć swoją karierę.A także obejdą farmę, żeby się dowiedzieć z rozwiązanych zagadek czy zwierzęta popierają ekologię.  

 

ZAJĘCIA SKŁADAJĄ SIĘ Z TRZECH CZĘŚCI:

I.                    Ok. 30 minut – Zabawa w znajdowanie informacji. Dzieci muszą znaleźć informacje w ogrodzie i odczytać zaszyfrowane wiadomości. Żeby dowiedzieć się gdzie są ukryte materiały  potrzebne do wykonania części plasycznej będą musiały zdobyć wiedzę o segregacji śmieci i nauczyć się zabawy ruchowej, która utrwala te wiadomości. 

II.                  Ok. 30 minut -  Zajęcia plastyczne - tworzymy fajne przedmioty z niepotrzebnych już rzeczy, zależnie od pogody będziemy tworzyć w sali lub na zewnątrz. 

III.                Ok. 30 minut  -  Wizyta u zwierzątek. Teraz w formie zabawy z zagadkami dowiemy się czy zwierzęta też są eco.  

 

WIEJSKA ZAGRODA – ZABAWA I NAUKA W GOSPODARSTWIE AGROTURYSTYCZNYM GLAPKI

TERMINY PAŹDZIERNIKOWE

 

Zapraszamy Was do prawdziwego, wiejskiego gospodarstwa. Tu nauczymy się jak wygląda pszenica i żyto, czym się różni słoma od siana, co to właściwie za cudo te płatki owsiane i …że pani koza ma brodę.  Zajęcia edukacyjne i zabawa z gospodarskimi zwierzątkami czekają na Was w Glapkach.

Program zajęć 1, 5 godziny zegarowej.

Dla kogo: zajęcia są przeznaczone dla grup przedszkolnych, zerówek i klas nauczania początkowego.

Co dają: przygodę, zabawę i wiedzę o życiu na wsi oraz kontakt ze zwierzętami .

Co robimy: podczas jednych zajęć dzieci  poznają i dotykają różne rodzaje zbóż, nakarmią i pogłaszczą kozę , dotkną owczej wełenki, przygotują zupę dla świnek i poprzytulają małe króliczki i przygotują oraz zjedzą smaczny posiłek.

 

ZAJĘCIA SKŁADAJĄ SIĘ Z TRZECH CZĘŚCI:

I.                    Ok. 30 minut – Zabawa w znajdowanie informacji. Informacje potrzebne do prawidłowego zajmowania się zwierzątkami pogubiły się w całym ogrodzie. Cóż zrobić, trzeba je znaleźć i złożyć w całość wykorzystując otrzymane wskazówki.  W ten sposób w ruchu  zdobywamy wiedzę. Odnaleziona wiedza przekazana jest w obrazkach lub w słowach, zadania oznaczone kolorami, cyframi rzymskimi lub arabskimi zależnie od wieku dzieci.

II.                  Ok. 30 minut -  Przygotowujemy jedzenie dla zwierząt i karmimy je. Szykujemy zupę dla świnek ze śruty wielozbożowej, mieszamy i dotykamy ziarna dla kózki i owieczki, szykujemy przysmaki  dla króliczków. Dowiadujemy się, czy koza może jeść  świeży chleb, co lubią świnki Kropka i Łatka, czy Pies Borys lubi ser , czy kociaki przy głaskaniu gubią kłaki. Dzieci przygotują potrawy dla zwierzątek w małych grupkach pod okiem opiekunów i nakarmią zwierzęta.

III.                Ok. 30 minut  - Jedzonko. Po  pracy należ się naszym pracownikom odpoczynek.  Nasz posiłek to pyszny jogurt z własnoręcznie przyrządzonym mussli. Przy okazji dowiemy się jak powstają płatki owsiane i spróbujemy zrobić kilka własnych.

ZAPISY:

Zapraszamy grupy od  15 do 25 osób.

Zajęcia odbywają się w marcu  i  październiku. Marzec - Powitanie Wiosny w terminach od 15 do 31 marca, Wiejska Zagroda - od 5 do 11 października

Cena zajęć obejmuje: aktywności i jedzonko i wynosi 17 złotych za osobę

Gdzie jesteśmy: Barzowice 37

Kontakt: Iwona Tabaczyńska Tel.: 660932344, lub mail gTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , WWW.glapki.pl

Nasza rekomendacja : Od 5 lat Glapki prowadzą zajęcia z edukacji wiejskiej dla dzieci od 1 do 12 roku życia, zdjęcia i opinie z naszych turnusów dla odwiedzających gości znajdziecie Państwo na stronie internetowej i fb Glapki.  W zeszłym roku po raz pierwszy przeprowadziliśmy zajęcia dla dzieci szkolnych, udało się. Mamy więc zadowoloną Panią Alicję Antosik ze Szkoły w Kopnicy i Klasę 1 tamże.

 

i

 

 

 

 

 

e

 
 

Niniejsza strona wykorzystuje tzw.pliki cookies w celu dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych.Kliknij aby dowiedziec sie wiecej na temat naszej polityki prywatnosci.

  Akceptuje pliki dla tej strony
EU Cookie Directive Module Information